4. januára 2017 Komentáre (0) Článok, Cyklistika, Inšpirácie, slider

Cyklostopy Stará Ľubovňa

Dôkazom toho ,že horská cyklistika je v posledných rokoch na vzostupe aj v Prešovskom kraji, je projekt Cyklostopy zo Starej Ľubovne. Po sformulovaní základných cieľov a založení občianskeho združenia Cyklovňa začali bajkeri v spolupráci s mestom Stará Ľubovňa a O.Z. Slomba  v roku 2014 s budovaním singletrackov. Vďaka dobrej infraštruktúre, viacerým atrakciám v okolí a vhodným prírodným podmienkam sa Lesopark nad hradom v Starej Ľubovni javil ako najvhodnejšie územie pre tieto aktivity.

 

Cyklostopy4

 

Po odpracovaní niekoľkých stoviek hodín dobrovoľníkov sú výsledkom tri singletracky rôznej dĺžky a obtiažnosti.Vlčia, Medvedia a Rysia stopa sú každá označená vlastným piktogramom so zvieracím motívom a prechádzajú cez smrekové, bukové, borovicové a smrekovcové pasáže lesa. Označenie týmto spôsobom nebolo náhodné, ale členovia O.Z. Cyklovňa sa inšpirovali lesnými zvieracími chodníčkami. Najdlhšia z nich – Vlčia stopa(3km) trvá stredne pokročilému cyklistovi cca 11minút. Na trase sa nachádza priblížne 110 zákrut, klopeniek a drevených skokov ,ktoré môžu menej zdatní cyklisti obchádzať.

 

Smer Cyklostopy s úsmevom
Cyklostopy sú jednosmerné cyklochodníky a povolený je len zjazd. Sú určené len pre cyklistov a pri jazde je povinné používať prilbu. Pre vlastnú bezpečnosť odporúčame použiť aj chrániče.

Foto: Martin Janus

Pridaj komentár