3. októbra 2016 Komentáre (0) Článok, Cyklistika, Inšpirácie

Bike park Janov

Prvotná myšlienka vybudovania bike parku vznikla v hlave jedného z členov High Riders. Do tej doby sa starali o malé lyžiarske stredisko v ich rodnej dedine Janov pri Prešove, ktoré v 80tych rokoch postavili ich otcovia. Popri tom si vyrábali vlastné oblečenie, logá a zdieľali svoje aktivity na sociálnych sieťach. Postupom času sa dostali do povedomia širšieho okolia a tím High Riders mal podstatne viac členov.

Bikepark Janov

Začiatkom roku 2016 začali hrubé práce na prvej trati s názvom „Funtrail“, ktorá obsahuje prvky family trate, ale aj náročnejšie pasáže s drevenými a hlinenými klopkami, dropmi a súčasťou je aj 18 metrový drevený most a 36 m wallride. Po dokončení sa na „Funtraile“ uskutočnil prvý pretek “ The Royal Family Cup „, na ktorom sa stretol celkom slušný počet pretekárov.

High Riders mysleli aj na tých najmenších bajkerov a v bike parku postavili detskú family trať a mini pumptrack ,aby aj tí najmladší mali kde zdokonaľovať svoje zručnosti.

 

Bikepark Janov

V Janove trénujú aj tí najmladší bajkeri

V bikeparku je okrem výstavby ďalších tratí – downhill + downtown, enduro, freeride, joy ride, slopstyle, funpit, dual vízia vytvoriť zábavný park, ktorý bude okrem bike parku obsahovať aj iné rekreácie určené pre rodinný oddych v lone prírody, kde sa budú môcť návštevníci posilniť, oddýchnuť si, alebo sa minimálne schovať pred nepriaznivým počasím.

Otvorenie bike parku sa uskutočnilo 2.7.2016. Od vtedy v ňom High Riders zorganizovali už niekoľko zaujímavých podujatí a v týchto aktivitách hodlajú naďalej pokračovať aj v budúcnosti.

Ak sa rozhodnete Bike park Janov navštíviť, nezabudnite si v záujme vlastnej bezpečnosti helmu a chrániče.

Foto: High Riders

Pridaj komentár