10. októbra 2016 Komentáre (0) Cyklistika, Inšpirácie, Video

Aj takéto traily sa dajú jazdiť v Prešovskom kraji

 

V okolí Prešova sa nachádza množstvo pekných trailov pre tých, ktorí obľubujú jazdu terénom aj s technicky náročnejšími zjazdmi. Medzi takéto lokality nepochybne patria Slanské vrchy s prírodnými enduro trailami, ale aj Branisko na ktorom sa uskutočnilo už niekoľko ročníkov Kráľovského maratónu a Enduro pretekov. Na Prešovských singloch sa dá parádne stráviť  jazdením celý deň a pojazd na Zelené pleso je už len čerešňa na …

Tu je stručný popis lokalít, ktoré môžeš vidieť vo videu:

Čierna hora – ak máš rád technické zjazdy, parádne prírodné traily, tak si na správnom mieste. Z Čiernej hory sa dostaneš na Červenú mláku krásnym kamenistým trailom , kde si užiješ každý šuter. Lokalita Slanské vrchy ponúka mnoho prírodných singletrackov ako sú Žltá z Čiernej hory, Koľoroš, prípadne z Troch Chotárov sú to – Tri jelene, Modrá, Sysi…

Smrekovica – Carbon killer – tento technický trail pre všetkých správnych AM.ENákov nájdete v pohorí Branisko. Singletrack vedie po žltej turistickej značke z vrcholu Smrekovica smerom na východ. Po jeho zdolaní je možné pokračovať po peknom nenáročnom hrebeni cez sedlá Lačnovské, Magura, Bachureň, pod Marduňou, pod Kohútom až do Sabinova.

Čuňka – prvým vybudovaným Prešovským singletrackom je Čuňka so začiatkom na Malkovskej hôrke, ktorá sa nachádza v Prešovských mestských lesoch. Prešovské singletracky ponúkajú sieť 4 singletrackov a jedného výstupového chodníka. Momentálne už  o.z. Slomba pracuje na ďalšom traile s názvom Skočky- Kočky, ktorý bude zameraný viac na skoky a prácu s bajkom na rôznych vlnkách a klopenkách.

Zelené pleso – je málo miest vo Vysokých Tatrách kde si prídu horský cyklisti na svoje a jedno z týchto miest je Zelené pleso. Výšľap je pomerne technicky náročný, pretože vedie po turistickej značke plnej väčších a voľných šutrov. Pri zjazde si prídu na svoje hlavne AM.EN bikeri ktorí obľubujú technickejšie terény.

Salamander – nad obcou Podhradík v pohorí Slanské vrchy sa nachádza tento turistický chodník (zelená značka), ktorý je medzi bajkermi nazývaný ako Salamander. Je to pekný singletrail, ku ktorému sa dostanete pomerne ľahkým výšľapom po asfaltovej ceste priamo z Podhradíka. Trail vedie cez peknú prírodnú rezerváciu Dubia hora a na jeho konci si môžete vychutnať pekné switchbacky.

 

Video: Martin Janus

Pridaj komentár